Пастелни венчаници за нетрадиционалните невести

millow
1010 прегледи

Кога станува збор за бојата, белиот невестински фустан е првичниот избор за повеќето невести денес. Според актуелните историски записи, се смета дека трендот на носење бели венчаници го започнала кралицата Викторија во далечната 1840 година. Таа на денот на нејзината венчавка се појавила во бел раскошен фустан, што дотогаш било нешто невидено и невообичаено за таквите пригоди. 

Обичајот на носење бели невестински фустани се практикува и денес и е својствен за повеќето земји во светот. Но, тоа не значи дека белата венчаница е единствената опција. Фустаните во пастелни нијанси се совршен избор доколку сакате да скршнете од традицијата и да бидете малку поразлични.

Идеални се за невестите кои сакаат да вклучат боја во нивниот изглед, но сепак тоа да биде изведено на еден суптилен и ненаметлив начин. Омилени меѓу оваа група на бои се светлорозевата, пастелносината, светлосивата и се разбира нежните нијанси на праска и јоргован. Пастелните нијанси зрачат со женствеост и истовремено со себе носат некоја доза на лежерност. Можат да бидат идеални за летни свадби, но исто така се среќаваат и кај зимските свадби, особено ладните бои како што се светло сивата и сината. Меката тантела и деликатниот тул, украсени со раскошни везови од срма, со сигурност ќе направат да изгледате посебно и уникатно.

Во продолжение ќе ви ги покажеме нашите омилени пастелни венчаници, идеални за формални и лежерни свадби.

ФОТОГРАФИЈА: Katina Patriquin | ФУСТАН: GOSSAMER

pastelni vencanici

ФОТОГРАФИЈА: Katina Patriquin | ФУСТАН: GOSSAMER

ФОТОГРАФИЈА: Katina Patriquin | ФУСТАН: GOSSAMER

pastelni vencanicipastelni vencaniciLiudmyla Olienieva


pastelni vencanici

ФОТОГРАФИЈА: Bowtie & Bloom | ФУСТАН: Marlo Ford

pastelni vencanici

ФОТОГРАФИЈА: Bowtie & Bloom | ФУСТАН: Marlo Ford

eam and Dress


pastelni vencanici

ФОТОГРАФИЈА: Charla Storey | ФУСТАН: GOSSAMER

ФОТОГРАФИЈА: Charla Storey | ФУСТАН: GOSSAMER

ФОТОГРАФИЈА: Charla Storey | ФУСТАН: GOSSAMER

pastelni vencaniciLiudmyla Olienieva


pastelni vencaniciEmily Riggs


ФОТОГРАФИЈА: Jose Villa

pastelni vecncanici

ФОТОГРАФИЈА: Jose Villa

pastelni vencaniciEmily Riggs


pastelni vencaniciJarmil


pastelni vencaniciMy Wony Bridal


pastelni vencaniciMilamira Bridal


pastelni vencaniciMy Wony Bridal 


pastelni vencanici Olya Vysotskaya

Поврзани објави